Pomiary natężenia oświetlenia, pomiar wentylacji

Newsletter:

Laboratorium pomiarowe i badawcze

Każdy lokal odbierany przez nadzór sanitarny powinien spełniać wymagania określone w przepisach prawa. Poza wymaganiami architektonicznymi są to także wymagania dotyczące:

 

  • WENTYLACJI. Lokal musi być wyposażony we właściwą wentylację (na ogół mechaniczną), dzięki której w pomieszczeniu będzie obecne odpowiednio czyste powietrze oraz zminimalizowane zostaną konkretne zagrożenia (w zależności od branży mogą to być zagrożenia związane np. z zatruciem toksycznymi gazami/drobnoustrojami, wybuchem, czy uduszeniem).
  • OŚWIETLENIA. Lokal musi posiadać oświetlenie światłem elektrycznym o odpowiednim natężeniu w celu ochrony użytkowników przed ryzykiem uszkodzenia wzroku podczas wykonywania swoich obowiązków i zwiększenia precyzji ich wykonywania, a w razie niebezpieczeństwa umożliwienia szybkiej i bezpiecznej ewakuacji.
  • HAŁASU. Przepisy określają dopuszczalny poziom hałasu, jaki może występować w konkretnych lokalach. Praca urządzeń nie może prowadzić do pogorszenia słuchu pracowników przebywających w pomieszczeniu ani charakteryzować się uciążliwością dla innych osób znajdujących się w pobliżu danego lokalu.
  • INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ. Odpowiednia instalacja elektryczna musi być bezpieczna, aby w wyniku jej eksploatacji, nie nastąpił pożar lub porażenie elektryczne.

 

Potwierdzeniem wykonania odpowiedniej adaptacji lokalu są badania i pomiary.

W naszej ofercie znajdują się wszystkie badania i pomiary niezbędne do potwierdzenia zdatności pomieszczeń i lokali do użytku. Zapraszamy do wybrania odpowiedniej pozycji z menu lub do kontaktu z naszym pracownikiem, który odpowie na wszystkie pytania.

 

 

 Ta strona używa ciasteczek (cookies). Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis zgodnie z ustawieniami twojej przegladarki. Szczegółowe informacje w zakładce "O firmie".